Посилання:Інформація для вступника

Переможці конкурсів для майбутніх абітурієнтів

Підготовка до ЗНО

Університетська учнівська олімпіада “Інтелектуал”

Порядок нарахування балів слухачам

ОГОЛОШЕННЯ ТА НОВИНИ

Біологія. Підготовка до ЗНО.

Сьогодні пройшло перше заняття на підготовчих курсах з біології.

На фото: навчальне заняття проводить аспірант кафедри екології, загальної біології та раціонального природокористування МДПУ імені Богдана Хмельницького Умерова Ава Кадріївна. Має диплом магістра з відзнакою. Переможниця конкурсу «Вчитель-професіонал». Стаж педагогічної роботи на підготовчому відділенні – 3 роки. Наукові інтереси: вплив екологічних факторів на формування міських ландшафтів, моніторинг навколишнього середовища.

Педагогічна майстерність і доброзичливість викладача, зацікавленість і старанність учнів – добрий шлях до ЗНО, яке пройде 10 червня 2021 року.

Бажаємо всім слухачам успіхів і натхнення!

Історія України. Підготовка до ЗНО.

Розпочалися заняття на підготовчому відділенні МДПУ імені Богдана Хмельницького з підготовки до ЗНО з історії України.

Перше заняття відбулося 4 жовтня, у День працівників освіти. Саме у цей день професор кафедри історії і археології, доктор історичних наук, професор Міжнародної кадрової академії Гудзь Віктор Васильович розпочав свої заняття зі слухачами. Останні наукові досягнення Гудзя В.В: у 2019 р. опублікував монографію «Історіографія Голодомору 1932-1933 років в Україні», де охопив наукові дослідження та історичні джерела з проблематики сталінського Голодомору – геноциду в Україні, які опубліковані у близько 40 країн світу, і захистив дисертацію доктора історичних наук на цю ж тему. Заслужений працівник освіти України. Відмінник освіти України. Почесні грамоти, зокрема, міністра оборони і міністра освіти України. Орден “За заслуги перед Запорізьким краєм”. Наукові інтереси: історіографія історії Голодомору, українська історіософія, наукова спадщина Дмитра Донцова, краєзнавство.

Віктор Васильович 22 роки працює на підготовчому відділенні.

Запрошуємо підготуватися до ЗНО з професіоналами.

Англійська мова. Підготовка до ЗНО.

Сьогодні пройшло перше заняття на підготовчих курсах з англійської мови. 

На фото: заняття проводить асистент кафедри методики викладання германських мов Гостіщева Наталя Олексіївна. В університеті Наталія Олексіівна викладає навчальні курси «Основна іноземна мова» і «Практичний курс англійської мови» для студентів спеціальності «германські мови і література», а також «мова і література (англійська, німецька)». Стаж педагогічної роботи у вищих навчальних закладах IV рівня акредитації – 27 років.

Нагадаємо, тест ЗНО з англійської мови у 2020 році складався із завдань п’яти форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на визначення правильності/неправильності твердження, завдань на встановлення відповідності, завдань на заповнення пропусків у тексті і завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Загальна кількість завдань тесту з англійської мови становила – 59, на виконання яких учасникам було відведено 150 хвилин.

Нововведення ЗНО 2020 року – «Розуміння мови на слух (аудіювання)», а також традиційні завдання «Читання», «Використання мови», «Письмо» – все це є предметом підготовки слухачів.

Бажаєте навчатися? Ще можна записатися.

Доброзичлива, спокійна атмосфера, педагогічна майстерність, багатий досвід викладача, старанність учнів – все це є запорукою успіху під час ЗНО, яке пройде 25 травня 2021 року. Бажаємо всім слухачам успіхів і натхнення!

Математика. Підготовка до ЗНО.

Розпочалися заняття на підготовчому відділенні МДПУ імені Богдана Хмельницького з підготовки до ЗНО з математики.

Вітаємо всіх слухачів, які вже визначилися і вибрали організовану підготовку до ЗНО з професіоналами. На фото: заняття проводить асистент кафедри математики і фізики Бурцева Олена Георгієвна. Наукові інтереси викладача: елементарна математика; математичний аналіз, практикум з розв’язання задач шкільного курсу математики, комп’ютерні технології в навчальному процесі. Досвід роботи на підготовчому відділенні – 14 років.

Запис на курси продовжується. Мабуть будемо відкривати ще одну групу.

Підготовчі курси стартували!

Сьогодні відбулося перше заняття на підготовчих курсах у групі 1 «Українська мова і література». Побажаємо всім натхнення і добрих результатів під час навчання та участі у ЗНО! Прийом на курси продовжується.

На фото: асистент кафедри української і зарубіжної літератури Мажара Наталія Сергіївна працює зі слухачами.

ПІДГОТОВЧЕ ВІДДІЛЕННЯ ІНФОРМУЄ

Підготовче відділення Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького завершило програму навчання майбутніх абітурієнтів для вступу у вищі навчальні заклади 2020 року.

Протягом цього навчального року підготовче відділення спрямовувало свою роботу на відбір до вступу в наш університет найбільш талановитої та здібної до майбутньої професійної діяльності молоді. Підготовку до складання зовнішнього незалежного оцінювання знань проводили викладачі нашого університету за відповідними програмами.

Упродовж 2019 – 2020 навчального року на відділенні навчалися слухачі з випускних класів закладів загальної середньої освіти м. Мелітополя, Мелітопольського, Приазовського, Якимівського районів Запорізької області. Успішно закінчили навчання 90 слухачів, що перевищує показники минулих років.

Слухачі вивчали від одного до трьох предметів за власним вибором, а саме:

українська мова та література – 46,

історія України – 43

математика – 24,

географія – 21,

біологія – 18,

англійська мова – 16.

Викладачі підготовчого відділення проводили навчання у формі лекцій, семінарів та практичних занять. Крім цього, для учнів були проведені екскурсії кафедрами університету для ознайомлення з його структурою, внутрішнім розпорядком, формою проведення занять та системою оцінювання знань у вищій школі.

Слухачів ознайомили з рівнями освіти, організацією навчального процесу, напрямами підготовки, освітніми програмами, за якими проходить навчання в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, перспективами розвитку закладу і перевагами навчання в ньому.

Щоб обрати конкретну професію, абітурієнт має знати, які у нього схильності, інтереси, чи усвідомлює він до кінця свої пріоритети. Відповіді на ці питання слухачі підготовчого відділення отримали на підставі профорієнтаційного діагностування, яке на замовлення підготовчого відділення було проведено Центром соціальних досліджень нашого університету. Кожен слухач отримав індивідуальну консультацію щодо вибору професії та особисту професіограму.

Анкетування слухачів підготовчого відділення показало попередній вибір спеціальностей МДПУ імені Богдана Хмельницького

СпеціальністьКількість слухачів
Психологія7
Дошкільна  освіта7
Початкова  освіта1
Соціальна  робота0
Хореографія2
Середня освіта. Музичне  мистецтво0
Філософія0
Середня освіта. Географія6
Науки про Землю2
Середня освіта. Історія5
Історія та археологія5
Середня освіта. Фізична культура4
Туризм6
Право5
Середня освіта. Мова і література (англійська)6
Середня освіта. Мова та література (німецька)0
Філологія.Германські мови та літератури (переклад включно)6
Середня освіта. Українська мова та література5
Філологія. Українська мова та література6
Менеджмент3
Соціологія1
Середня освіта. Математика0
Середня освіта. Інформатика5
Комп’ютерні науки7
Інформаційні системи та технології4
Професійна освіта. Цифрові технології7
Економіка2
Маркетинг3
Готельно-ресторанна справа4
Середня освіта. Біологія1
Біологія1
Середня освіта. Хімія1
Хімія1
Екологія1
Лісове господарство0
Садово-паркове господарство0
Інший ВНЗ або не визначилися20

Сучасні методи навчання, індивідуальний підхід до кожного слухача на практичних заняттях, використання елементів дистанційної освіти з року в рік підвищує популярність підготовчого відділення серед учнів випускних класів.

Наші випускники отримають «Свідоцтва про закінчення підготовчого відділення з підготовки громадян України до вступу у вищі навчальні заклади», де зазначено рівень знань з кожного предмету. Це свідоцтво дає можливість абітурієнту отримати додаткові бали при вступі до МДПУ імені Богдана Хмельницького на спеціальності природничо-математичних напрямів, яким надається особлива підтримка МОН України.

Підготували:

зав. підготовчого відділення Прокоф’єва О.А.

методист підготовчого відділення Бабич Ю.І.


Чи отримають додаткові бали вступники 2020?

У 2020 році не отримають додаткові бали при вступі до вишів, учасники IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Таке рішення викликано тим, що цього року Міністерство освіти і науки України відмовилось від їх проведення через невизначені терміни карантину.

Але випускники не залишаться без додаткових балів. У нашому університеті ще до введення карантину було проведено низку сесій Всеукраїнської олімпіаду МДПУ імені Богдана Хмельницького для професійної орієнтації вступників «Інтелектуал» на основі повної загальної середньої освіти, і переможцям олімпіади при вступі до МДПУ імені Богдана Хмельницького на природничо-математичні напрями будуть враховуватись додаткові бали до одного з сертифікатів ЗНО.

Ця олімпіада була ювілейною. 20 років поспіль вона проводиться в університеті і має певну популярність.

Основна сесія олімпіади проходила 1 грудня 2019 року.  В період з 5 по 14 грудня 2019 року було проведено виїзні тури олімпіади до Херсонської області, а саме: м. Генічеськ та Новотроїцький район, а також в Нікольський район Донецької області.

26 січня та 1 березня 2020 року в університеті було проведено ще дві додаткові сесії олімпіади.

Усього в олімпіадіах взяли участь  353 учні, які написали 558 робіт.

Рішенням оргкомітету було визначено 220 переможців, які отримали 276 дипломів, а саме:

українська мова та література – 114 дипломів;

математика – 25 дипломів;

історія України – 54 диплома;

біологія – 26 дипломів;

англійська мова – 9 дипломів;

географія – 31 диплом;

інформатика – 8 дипломів;

німецька мова – 2 диплома;

хімія – 7 дипломів.

Частину переможців було урочисто нагороджено 17 січня 2020 року. Урочиста церемонія відбулася у Мелітопольському палаці культури імені Тараса Шевченка. На захід було запрошено переможців олімпіади, їх батьків, вчителів, друзів.

У зв’язку з введенням жорстких карантинних заходів в країні, проведення урочистої церемонії нагородження другої частини переможців олімпіади стало неможливим. Але, після послаблення карантину, оргкомітет олімпіади зробив усе можливе, щоб кожен диплом знайшов свого переможця.

Крім дипломів, були вручені подяки педагогічним колективам закладів загальної середньої освіти за активну участь і високий рівень підготовки учнів, а саме:

Мелітопольської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6;

Мелітопольського ліцею № 9;

Мелітопольського ліцею № 10;

Мелітопольської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 14;

Мелітопольської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 15;

Мелітопольського НВК № 16;

Мелітопольської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 24;

Мелітопольської СШ І-ІІІ ступенів № 25;

Костянтинівського РНВО “Гімназія – Мала академія наук №1 “Таврія”;

КЗ “НВК “Якимівська гімназія”;

Мирненського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів “Інтелект”;

КЗ “Мелітопольський ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів”.

Олімпіада дала можливість талановитим учням реалізувати свої здібності, сприяла розвитку обдарованих вступників, надала їм допомогу у виборі професії та сприяла залученню їх до навчання в університеті.

Таким чином оргкомітет олімпіади завершує свою роботу у 2019-2020 навчальному році і передає всі дані в приймальну комісію, яка  чекатиме на переможців.

Оргкомітет олімпіади вітає переможців та дякує всім хто приймав участь в організації та проведенні ювілейної, 20-ї олімпіади МДПУ імені Богдана Хмельницького «Інтелектуал».


Всеукраїнська олімпіада МДПУ для професійної орієнтації вступників «Інтелектуал» на основі повної загальної середньої освіти

1 грудня 2019 року в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького пройшла Всеукраїнська олімпіада для професійної орієнтації вступників «Інтелектуал» на основі повної загальної середньої освіти. Детальніше…


Діагностування професійної спрямованості слухачів підготовчого відділення

З 22 грудня 2019 року по 28 грудня 2019 року в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, було поведено діагностування професійної спрямованості слухачів підготовчого відділення. Організаторами заходу стали підготовче відділення, завідувач Прокоф’єва О. А. та лабораторія соціологічних досліджень університету, завідувач, доцент Афанасьєва Л.В.

Метою заходу було надання випускникам допомоги у виборі професії, залучення їх до навчання в університеті, реалізація здібностей талановитих учнів.

85 слухачів були протестовані щодо профорієнтаційної направленності.

Доцент кафедри соціології, Орлов А.В. провів консультації для слухачів підготовчого відділення та надав їм індивідуальні роздруківки з результатами діагностування.

Слухачі підготовчого вуідділення з зацікавленістю ознайомилися з наданою інформацією, задали питання і отримали відповіді щодо вступної кампанії, напрямів підготовки, освітніх програм МДПУ імені Богдана Хмельницького та подякували організаторам заходу за діагностування і консультацію.


В університеті пройшла додаткова сесія Всеукраїнської олімпіади для професійної орієнтації вступників «Інтелектуал»

26 січня 2020 року в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького пройшла додаткова сесія Всеукраїнської олімпіади для професійної орієнтації вступників «Інтелектуал» на основі повної загальної середньої освіти. Детальніше…

Top